| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já vím, že je to o klientele. Možná jsem nastoupila do odvětví už pozdě. Kdybych začala v 90. letech, tak samozřejmě bych měla jiné možnosti, jak získat klientelu. Já ji začala budovat tak před 3 roky, kdy se všichni snažili šetřit. A neměla jsem ve firmách kontakty, abych tam mohla proniknout. Nejhorší na mé práci mi právě přišlo sehnat klientelu. To bylo horší než samotné provedení zakázky. Reference jsem měla velmi dobré, překládala jsem pro instituce na vysoké úrovni. Ale to nikoho moc nezajímalo. Vesměs se mi hlásily jen agentury s dotazem, jakou cenu akcetpuji - pro ně byla nejlepší cena kolem 180 Kč, to jsem odmítala. A koncoví klienti měli představu podobnou. Jedna paní mi například řekla, že jí někdo nabídl překlad do AJ za 100 Kč. Z takových klientů člověk opravdu nic nemá, jen starosti. Vysvětlování nepomůže, řeknou vám, že mají "omezený" rozpočet.
Inzerce a vlastní web mi moc k získání klientů nepomohlo. Nejlepší zakázky jsem měla přes jeden překladatelský web, kde inzerují zahraniční klienti. Pro domácí přestávalo mít význam překládat. Opravdu nevím, jak bych si dnes budovala klientelu. Psaní emailů do firem je dnes nemožné, je to snad i porušování zákona, a i tak to nikdo nečte. Jedině tedy chodit do firem osobně. Nic jiného mne nenapadá. Nejlepší je mít v zahraniční firmě známého, který vám bude ty zakázky zadávat. A jak člověk bude mít více pravidelných zakázek, tak snad si to lidi mezi sebou řeknou. Blbé bylo, že klienti potřebovali překlady jednorázově, byly to soukromé osoby, ne firmy. Takže po provedení překladu už další nepotřebovali, nebo jen malé.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.