| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Souhlasím s tebou, že ve srovnání s cenou překladu, je toto cena vysoká. Překlady jsou značně podhodnocené. A je to škoda. Moc dobře vím, že nestačí překladač, nestačí umět jen jazyky atd. Občas něco málo překládám, ale jen pro firmu, kde zároveň učím. Jedná se o vysoce odborné texty z financí a cenu raději nebudu psát, ale je násobně jinde, než cena, kterou platí agentury.
Máš to jako s výukou cizích jazyků. Každý si myslí, když umí jen trochu anglicky, že to hned může učit. A nejlépe za stovku na hodinu. Mám ceny nasazené vysoko i na pražské poměry a přesto mám klientů opravdu dost. Ale měla jsem asi obrovské štěstí.

Co se týče ceny logopeda, vždycky můžeš zkusit obvolat logopedů několik a prostě si vybrat. Ale sama si řekni, za kolik bys to dělala ty. Je to její čas, prostory, pomůcky.

Mám svým způsobem podobnou situaci. Kamarádka vždycky kroutí hlavou, že platím stejnou sumu za psychoterapii. Chodím tam jednou týdně a dokonce zvažuju, že budu chodit častěji. Ona má taky pocit, že je to šílenost, když ta terapeutka vlastně většinu času mlčí. A kolikrát mlčím i já. A přesto platím ráda. Upřímně když nad tím teď přemýšlím, mám pocit, že ta terapeutka je snad i podhodnocená. Myslím, že její práce je náročnější než práce logopedky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.