| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, jdu si pro radu:
Jsem samoživitelka, takže mám nárok na ošetřování člena rodiny - paragraf - 16 kalendářních dní.
Vím, že lze v rámci těchto 16 kalendářní dní střídat práce a péči o dítě.
Např. Mám paragraf od pondělí 5.ledna. A můžu jít např. čtvrtek 8. do práce a zase v pátek zůstat doma. A paragraf běží dále. I o víkendu. A pak zase jít do práce např. v úterý.

Ale lze toto?:
Nastoupila jsem paragraf v pondělí 5.ledna. Jsem tento týden celý doma. Mohla by jít dcera na zkoušku v pondělí 12.ledna do školy, a já do práce. Tím pádem bych si paragraf neukončila. Jen bych na ukončovací lístek paragrafu neuvedla tento den jako "péči o dítě". Měla bych ho zaplacený v práci a ne z OSSZ. A pokud by to dceři ve škole nešlo (byla by unavená), tak bych ji zase nechala doma dále - a já bych byla doma dále.
V pondělí musím do práce, přijede po dlouhé době moje zahraniční šéfová ..... tak bych měla být v práci .... ~;)
Jde to, že bych neměla ukončené OČR a dcera šla do školy (a já do práce - a měla normální směnu)?

Bude mít totiž čerstvě v neděli dobraná antibiotika, a nejsem si zatím jista, jestli už to ve škole zvládne. Nechce se mi ukončovat paragraf nedělí (11.1.) a třeba v úterý (13.1.) zas nastupovat nový paragraf.
Doufám, že je to srozumitelné a pochopitelné..... jestli ne, tak vysvětlím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.