| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No jestli jsem to pochopila dobře, tak když odhlédnu od sbírek a shánění sponzorů tak Klub dvojčat a vícerčat hodně funguje na principu komunitní pomoci - prostě žena, co má s výchovou vícerčat zkušenost předává své zkušenosti dál. Je to i o tom, že se maminky sházejí, vyměňují si zkušenosti, ujišťují se, že některé situace jsou absolutně normální apod. (bylo to vidět například na tom jejich výjezdu do hor). Tam asi těžko můžeš chtít nějakou profesionalitu, tam jde prostě o ty prožité věci a zkušenosti. Dle mého (a vyplynulo to i z jejího prohlášení) byla KVR zvyklá poskytovat tuto pomoc (plus organizování sbírek a prvotní shánění sponzorů) ale bohužel v případě této rodiny byla vmanévrována do pozice, na kterou tedy asi kvalifikaci nemá, ale nikdo jiný tu práci prostě převzít nechtěl......

viz z vyjádření KVR:
"Klub dvojčat a vícerčat neposkytuje sociální služby, ale pouze poradenství a podporu. Není registrovanou sociální službou, nejedná se tudíž o sociální práci."
"k matce jsem „nastoupila“ jako jedna z členek podpůrné skupiny matek, tak, jako to dělám běžně."
"Ve chvíli, kdy po návratu matky s dětmi domů nebylo komu podporu rodiny předat (místní RC nemělo zájem, stejně jako romské iniciativy v místě), se moje role změnila v zaměstnavatele terénních pracovnic. Tehdy jsem byla logicky nucena „couvnout“ z role „kamarádky“… To, že jsem si neudržela odstup byla chyba, přiznávám."

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.