| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náročné noci

Mirko, vzhledem k tomu, ze jsi na pocatku sve poznamky/sveho prispevku citovala Lidu, "že rodiny, kde děti spí s rodiči v jedné posteli, či, kde děti v noci špatně spí a dožadují se rodičů, se častěji rozpadají, než ty rodiny, kde děti spí ve vlastních postelích", posleze jsi uvedla dva podobne priklady - deti postizene a deti "vyrazne precitlivele", tak jsem to pochopila tak, ze srovnavas ony dva priklady (kdy dite evidentne neni fyzicky ci psychicky v pohode) a to, co uvedla Lida (pricemz ona mela podle me na mysli zdrave dite - tedy, jak napriklad ty pises - prumerne citlive, jinak fyzicky i psychicky v pohode). Tak jsem to pochopila ja; zrejme spatne. Porad mi ale pripada, ze se tu bavime o dvou ruznych vecech - detech "nemocnych" a o detech "zdravych". Coz jsou prave ty hrusky a jablka. Pokud ma dite jakykoliv fyzicky ci psychicky problem (i kratkodoby), tak myslim, ze je mu treba venovat maximalni moznou peci. U toho dlouhodobeho problemu je pak otazka toho, jak balancovat tu extra peci venovanou diteti a zaroven pestovat manzelstvi/partnerstvi.

No, nevim, zda vetsina lidi ma rada horory a akcni filmy...Ja sama se nyni nepovazuji za precitlivelou osobu (ani manzel ne) a presto se na horory, akcni filmy apod. v naproste vetsine nedivame, popr. pokud se divame na film s obcasnymi osklivymi scenami, tak ja je vynechavam. Pri poslednim pokusu divani se "romantickou komedii", kde hned v uvodu zemrela maminka pri porodu, jsme oba rvali jak zelvy a TV vypnuli. Stejne tak se mi dela spatne z mistnich reklam, ktere ukazuji (upozornuji, ze jsou treba i v prestavkach rodinnych ci romantickych filmu) miminko napojene na dychaci pristroje a okolo dymajici kour (fond na deti ohrozene nikotinem) nebo reklama na omezenou rychlost v obci, kde se ukazuje mrtve dite lezici u stromu, s krvi vytekajici z ucha a nosu a "film" bezi pozpatku, az na zacatek, kdy je srazeno autem. S tim, ze na konci reklamy se pravi, ze "tricitka" (mil/h) neni bez duvodu, protoze 80% preziva. Pokud vim, reklamy tohoto typu jsou v CR zakazany. Uznavam, ze jsou zrejme mnohem ucinnejsi nez cokoliv jineho, ALE...a to uz jsme jinde;o) Chci ale rict, ze precitlivelost nemusi byt jaksi celkova. Znam lidi, kteri jsou neuveritelne citlivi na neco a nad necim jinym, z ceho treba MNE beha mraz po zadech ani nehnou brvou...ale to uz jsem zase odbocila;o)

No nakonec jeste k tomu, zda si "to" dokazu predstavit. Ano, dokazu. Zazila jsem to totiz na vlastni kuzi jako dite. A trvalo mi VELMI dlouho, nez jsem si s vypracovala jakousi "hrosi kuzi", ktera byla moji jedinou obranou vuci okoli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.