| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"withep - představa nějakých zákeřných lékařů, kteří jak můžou, tak škodí a provádí zbytečné zásahy, mi přijde docela úsměvná."

Mně taková představa za prvé úsměvná nepřipadá, spíš smutná. Za druhé žádnou takovou představu nemám. Nemyslím si, že lékaři škodí záměrně; spíš z nevědomosti, ze zvyku, z nedostatku odvahy přiznat si, že by to šlo i jinak a lépe, než to dosud dělali (tedy že to dosud nedělali nejlíp), nebo že by to často šlo i bez nich.

Můžu dodat vlastní zkušenost - já jsem nástřih odmítla a zdravotníci toto moje přání respektovali (moje negativní přání vesměs respektovali, ohledně těch pozitivních jsem měla smůlu). "Úsměvné" bylo, že můj porod pak považovali za přirozený a vysmívali se mi, vidíte, chtěla jste přirozený porod a jak jste dopadla (4 ruptury druhého stupně). Jako kdyby neprovedení nástřihu bylo to jediné, co činí porod přirozeným. Jako by ty ruptury způsobilo neprovedení nástřihu, a ne omezený pohyb - nedorotovaná hlava a stupidní poloha na koze. Ale to je jak do dubu... mně to připadá dávno (7 let), ale stejně se obávám, že tady to bude běžná praxe ještě i za půl století, až budou rodit moje vnučky...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.