| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano, ta situace té rodiny je strašně smutná, a z jejich strany se absolutně nedivím vzteku na kohokoli, kdo s tím měl co do činění, ale z toho, co tu o tom zatím padlo, tak vnímám jako jedinou zásadní chybu to, jestli s těmi rodiči jednal někdo ze zúčastněných necitlivě.

Protože:

- myslím, že "hon na logopedku" je totálně mimo mísu - přeci když se někdo důvodně domnívá, že je dítě týráno nebo zneužíváno, tak má KAŽDEJ povinnost to nahlásit, a to nejen ze zákona, ale i morální. Uvědomme si prosím, že ten dotyčný to skoro nikdy NEMUŽE VĚDĚT s jistotou, a když to nahlásí, tak je VŽDYCKY riziko, že udělá problém nevinnýmu. Jasně že je potřeba předtím trochu uvažovat, ale pokud to někdo neudělá s vědomím, že je to úplně bezdůvodný a chce jen dotyčnému "zatopit", tak CO MU CHCETE VYČÍTAT? Že je moc všímavej? Jenže zas musíme mít na paměti, že NEVÍ a vědět NEMUŽE, a přijde mi dost logická úvaha "něco mi připadá hodně podezřelý, když to nahlásím a nebude to pravda, tak se přijde na to, že se nic neděje - pro ty rodiče to bude opruz, ale jsou dospělí a nějak to rozdýchají. Když to nenahlásím a bude to pravda tak ty následky pro to dítě budou obrovský a nenapravitelný..

- to, že se do toho vložily ty ostatní orgány, bylo věcně asi taky v pořádku. I to umístění dětí u sestry mi přijde jako logické (mějme pořád na paměti, že je to situace, kdy nikdo NEVÍ s jistotou, jestli se podezření zakládá na pravdě nebo ne, a pokud by opravdu k něčemu docházelo - teď myslím obecně, ne v tomto konkrétním případě - tak je asi opravdu potřeba toho člověka od těch dětí izolovat, dokud se to neprošetří. (Podotýkám - v této fázi ještě nikdo nemůže vědět, jestli se jedná o normálního tátu nebo obtěžovatele, a ani tvrzení maminky, že za ním stojí, nelze brát jako bernou minci - může mít pravdu, ale taky o tom nemusí vědět nebo ho může krýt, a v minulosti už se takových případů vyskytlo dost).

A izolace u blízkého člena rodiny, kterého dítě zná a má rádo, se mi v této situaci jeví jako nejmenší možné zlo.

Takže jako jediná možnost pochybení mi vychází způsob jednání těch orgánů s rodiči (myslím, že by měli udělat veškerá opatření pro případ, že by byl vinen, ale při jednání s těmi rodiči mít ostře na paměti, že možná vinni nejsou a jak to s nimi v takovém případě zamává, tedy v žádném případě systémem "sprostý podezřelý").

Ale po bitvě je každý generálem, myslím, že nikoho ani nenapadlo, že by se mohlo stát to, co se stalo, i vzhledem k tomu, že pokud bylo vše tak, jak říká paní Marta, tak měli velkou šanci na úspěch (ovšem nevím, jakou roli tam hrál i strach ze stigmatu na malém městě). ~n~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.