Přidat odpověď
U nás mají rodiče jen dovést na sraz na nádraží (děti mohou přijít samy). Před akcí každé dítě (rodič) nakoupí určené jídlo a zabalí si ho do batohu spolu s oblečením, spacákem apod. Jezdí se na týden v zimě, 3 týdny v létě, o Velikonocích a k tomu tak 4 víkendy mimo město a pár jednodenních akcí ve městě, každý týden 2 hodiny v klubovně. Po rodičích se žádná aktivita nechce.
V některých oddílech rodiče mohou dobrovolně s něčím pomáhat.
V předchozí diskusi ses ptala
"ještě - v čem je skautský tábor tak "jiný", v nárocích na samostatné postarání se o sebe?"
- dětem nikdo neuvaří, není elektřina ani sprcha, musí se dělat dříví aby se uvařilo jídlo, děti mají po skupinkách zodpovědnost za určité činnosti: vaření pro 40 lidí, mytí hrnců a vlastního nádobí, stavbu stanů, latriny, kuchyně (s tímhle někde pomáhají rodiče), v noci jsou hlídky (jen na letním táboře). děti mají s sebou jen to, co unesou v batohu pár km na zádech, takže si musí vystačit bez blbin.
ale podle mě je důležitý rozdíl v něčem jiném: děti se dlouhodobě znají z akcí přes rok, znají se i s vedoucími. vznikají někdy pevná přátelství, což ocení děti, kterým třeba nesedne školní třída, tak mají kamarády i odjinud.
na neoddílovém letním táboře se obvykle děti navzájem neznají a ani s vedoucími. (což samozřejmě neplatí o táborech, které navazují na nějaké kroužky)
Předchozí