| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kopíruju z prvního odkazu, co jsem našla:

Srážky ze mzdy jsou jedním ze základních způsobů provedení exekuce.

Kdo je plátcem mzdy povinného (dlužníka) zjistí exekutor nejčastěji dotazem na zdravotní pojišťovnu, u níž je povinný pojištěn. Proto je důležité, aby zaměstnavatel veškeré údaje pojišťovně zasílal včas a registrované údaje případně kontroloval. Exekutor zaměstnavateli zpravidla nejdříve zašle Výzvu k poskytnutí informací potřebných pro exekuční řízení, své oprávnění provádět exekuci zároveň doloží usnesením o nařízení exekuce či jeho opisem. Tato Výzva není exekučním příkazem a nezakládá povinnost provádět srážky ze mzdy. Provádění srážek pouze na základě této výzvy by bylo nezákonné. Na základě této výzvy je zaměstnavatel povinen exekutorovi bezplatně sdělit požadované informace týkající se pracovních a osobních poměrů povinného. Za včasné a úplné zodpovězení Výzvy vám děkujeme. Chápeme, že je to pro každého zaměstnavatele nevděčná práce navíc, ale stejným způsobem budeme možná příště zjišťovat informace o majetku Vašeho dlužníka!

Zaměstnavatel je povinen začít provádět srážky ze mzdy povinného okamžikem doručení exekučního příkazu. Srážky deponuje až do doby, než je mu doručeno vyrozumění o zápisu doložky provedení exekuce (v exekucích zahájených po 1. 1. 2013) resp. vyrozumění o tom, že usnesení o nařízení exekuce nabylo právní moci (v exekucích zahájených před 31. 12. 2012). V tomto vyrozumění je uvedeno číslo účtu, na které mají být srážky poukazovány. Čísla účtů našeho úřadu jsou uvedena na těchto stránkách v části Pro dlužníky.

Právní úprava srážek ze mzdy je obsažena v ustanoveních § 276 až § 302 zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád. Výpočty potřebné pro stanovení výše srážek jsou uvedeny v prováděcím nařízení vlády č. 595/2006 Sb. Vzhledem k tomu, že vlastní vypočet výše srážky ze mzdy je komplikovaný, na vyžádání Vám jej zašleme e-mailem.

Mzda povinného je často postižena více exekučními příkazy. V takovém případě nelze srážky poměrně dělit mezi jednotlivé věřitele, ale pohledávky se musí uspokojovat srážkami postupně dle pořadí. To je určeno datem doručení exekučního příkazu zaměstnavateli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.