Přidat odpověď
Bydlíme v nájmu a mám stále víc a víc problémů s tím, že dcera a já máme trvalý pobyt v jiném okrese. Chtěla bych se s majitelem domluvit, zda bych nás dvě trvale nemohla do toho bytu přihlásit.
V bytě bydlíme skoro dva roky, nejdříve sami dvě a asi po třech měsících i s přítelem. Kauci máme zaplacenou ve výši dvou nájmů. Nájem platíme včas, jen občas na dva díly, podle toho jak dojdou výplaty, včas jsem to majiteli řekla, že se to tak může stát a neměl problém. (10.dne v měsíci třičtvrtě a 25.dne zbylou čtvrtku) Neprovozujeme žádné orgie, mejdany, hlučné návštěvy, prostě normální rodinka, jen někdy chodíme do práce a z práce v noci nebo brzo ráno, podle směn. Důchodci z přízemí nás mají v merku, zrovna minulý týden se paní ptala, jestli jsem nezměnila práci (změnila), že chodím do práce jinak a že dlouho neviděla dceru, jestli není nemocná (je) a jestli pán nezměnil práci, že chodí jen na ranní (nezměnil, ale mají jinak směny). Majitel sám upřednostňuje dlouhodobý nájem, když jsme se poprvé sešli, říkal že by rád minimálně na 5 let. Což nám vyhovuje.
Napadlo mne nabídnout majiteli třeba podepsání dodatku k nájemní smlouvě, že v případě odstěhování si trvalé bydliště zase změním, ale tam by mohl nastat problém, že by nám opět další majitel nechtěl povolit trvalý pobyt a sám se přehlásit na úřad nejde.
Jak se na to díváte vy, majitelé bytu? Nebo jak jste argumentovali vy nájemníci, případně jaké podmínky si kladl majitel?
Chápu, že pronajímat byt přináší mnoho rizik, a nějakou "zkušební dobu" beru, lidé a zejména nájemníci jsou různí, že. A taky se mi nechce napochodovat na majitele a oznámit mu, že podle NOZ už mi to nemůže zakazovat tak jsem se teda trvale k němu nahlásila.......... Ale začíná mi to dělat problémy v čím dál více věcech......
Předchozí