| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Co se to stalo s rodinou?
Jsem tu už dlouhou dobu a donedávna mě názory a rady maminek a přispívajících odborníků směřovaly, podporovaly a utěšovaly. Současný stav je plný napadání, zášti a skutečné rady tak zanikají.
Krom lítosti to pociťuji jako ztrátu zdroje informací.
A proto prosím diskutující, aby se soustředili na zadanou otázku tématu.

AD pro dítě - máte-li dotazy k psychickým nemocem dětí, projevům a vzniku, založte nové téma, které může být přínosem i pro ostatní, dozvíte se tak víc vy i jiní, že tyto nemoci skutečně existují a mnoho dalšího.

Není snadné vyrovnat se s nemocí nebo "jinakostí" vlastního dítěte, těžší o zavrhování a nespolupráci okolí. Krom vyrovnání je potřeba to také řešit, léčit, zajistit různá opatření a podstupovat spousty vyšetření nebo terapie. Je to náročné psychicky, fyzicky i časově. Nejhorší je však nést tu zodpovědnost, být tím, kdo rozhoduje a vyrovnávat se s vlastní nevědomostí a také černým svědomím.

Můj syn má potíže a doktoři doporučují medikaci, které se léta bráním. Při stále se zhoršujícím stavu jsem svolila a buch - synovi se projevily vedlejší účinky, které leták a studie uvádějí jako minimální, vzácné.
Po nocích hledám na netu, pročítám a studuji, znám tolik cizích slov, že se mi z nich točí hlava! Vím, co je komorbidní, co je hyperkinetický, hypokamp, amygala, markery, compliance, rapt, anxieta, kognitivní atd.
Můžu o tom pořádat zasvěcené přednášky - ale o to přece nejde, jde o toho kluka, jde HLAVNĚ o to pomoci jemu!
A tak to mají přece i tázající se maminky tady!
Zpátky k nám: Když mi doktor zaujatě tvrdí, že vedlejší účinky nejsou z toho léku a já nemůžu spát, že cpu děcko drogama, když doktor řekne - dvakrát to nezabralo, tak zkusíme třetí - na horečku si přece taky něco vezmete.. tak hledám jiné možnosti.
A ty jiné možnosti zahlcují internet protichůdnými recenzemi, některé působí až šarlatánksy a jiné zas vypadají dobře, dokud nevidíte cenu a napadne vás, že se dobře vydělává na neštěstí jiných a pak jsou ještě další, zvláštní kategorie, které jsou prý (!) velmi účinné, ale ne právě legál, málem utajované a to si pak říkáte, to je divné nebo jsem divná já a tohle je právě to "kouzlo", co hledám? Jak se v tom má člověk vyznat?
Mě se do hlavy fakt všecko nevleze. Kdo má tedy posoudit, co je správné a vhodné?

Kdo dočetl až sem, snad přijme mou omluvu za délku příspěvku a snad bude moci i přispět - k věci. Znám z okolí pár lidí, kteří při různých nemocech rezignovali na lékařskou péči a vynechávají lepek, baští chlorellu, goji atd - žijou i přes prognozy, stojí to peníze a jejich důvěru. Je tohle cesta? A proč tohle nenabídnou lékaři, nebylo by snadnější se tím prokousávat, netřeba experimentovat - mnohé nabídky alespoň na mě působí "pokoutně".

Tím vám jen chci říct, že my, maminky s nemocnými dětmi, potřebujeme informace podložené zkušenostmi.
Děkuji za pochopení.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.