| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Taky to vnímám tak, že zakladatelka má v podstatě strach z toho, že sousedka bude po ní žádat nepřiměřeně mnoho pomoci a ona jí to nedokáže odmítnout a bude mít pak na sebe i na sousedku vztek.

Já to úplně chápu, že pokud je ten druhý dostatečně vlezlý jak ta sousedka s tím synem, tak to znamená konfrontaci, která může být nepříjemná a ochladí to vztahy, ale obávám se, že nebude jiná cesta, pokud se zakladatelka nechce octnout v roli neplacené školky.

Proto řeší věci, které jí v podstatě řešit vůbec nepřísluší (soused opravdu nemusí konzultovat se sousedem, kolik chce mít dětí a v jakém věku) a předjímá strašně dopředu (určitě to bude tak, že do školky budu vozit jen já atd.).

Takže si myslím, že ač to bude třeba zprvu nepříjemné, tak si bude muset vymezit hranice, sousedka se možná naštve, ale to je zas její problém, protože když si pořídím děti, tak je to MOJE starost a nemůžu počítat se širokým okolím jako se svým zázemím, které mi bude nutně pomáhat.

Nazíráno zvenčí (protože chápu, že zevnitř je to hodně citově zatížené) - už to, co udělala sousedka s tím synem, je přes čáru (výslovné upozornění totálně ignorovala) a bylo by normální se proti tomu zdvořile, ale pevně vymezit, a pokud to ta sousedka "navlékla" tak, že zneužila vstřícnosti zakladatelky a zakladatelka má problém se v takové situaci vymezit, tak holt prostě omezit tu vstřícnost (nenabízet té holčičce, ať si jde hrát k nim, pokud tam matka nacpe místo ní bratra, o kterém zakladatelka výslovně řekla, že ne).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.