| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"U dospělého člověka by mělo zkrátka platit - JÁ se cítím ukřivděn, tak JÁ s tím musím něco dělat. Jestli to "něco" povede k nápravě našich vztahů, to bude záležet na tom, jak se k tomu postaví ten druhý - umím si představit, že pokud budu mít pocit, že mi někdo ublížil nebo soustavně ubližuje a nereaguje na moje protesty, tak se s ním prakticky přestanu stýkat. Není žádná povinnost, aby se syn stýkal s matkou, pokud má pocit, že její chování je pro něj nesnesitelné a není schopen ho akceptovat."

Tak tohle podepisuju absolutně.
A tohle téma jsem založila, jak jsem hned v úvodu psala, právě proto, cos teď napsala Ty. Pokud si potřebuju z duše vyčistit nějakého zasmrádajícího kostlivce, tak potřebuju pochopit "co se dělo, co z toho vyplývá, jaké jsou vnitřní smysly věcí" atd. Pokud porozumím něčemu vnějšímu a následně tomu, co a proč to dělá se mnou, tak to můžu zpracovat, rozumím souvislostem a tím to v sobě nakonec vyřeším.
Protože vyřešit svoje "depky" můžu jen já, ale potřebuju pochopit kde se vzaly, jak a proč, z jakého podhoubí vyrostly. Pak teprve mě přestanou tížit.
A občas se mi stane, že mám dojem, že nějakou věc, i třeba z dětství, mám v sobě dávno vyřešenou a ejhle, zcela nečekaně někde vyplavou nějaké zbytkové škaredosti, zachovám se automaticky nějak úplně divně a pak se snažím dohledat, co to vlastně bylo za úlet. Pochopit, vyčistit, neopakovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.