Přidat odpověď
Zkuste nejdřív rodinnou terapii u psychologa (Anděl, Dejvice nebo jinde dle doporučení tady) + nutričního terapeuta. Tohle je obvykle problém celé rodiny anebo vztahů matka+dcera, nikoli jen dítěte.
V Motole (dětská psychiatrická klinika) i Ke Karlovu (pro dospělé) jdou po dvou liniích - 1. nastavení jídelního režimu = bílé pečivo, klasická nemocniční strava 5x denně a 2. psychoterapie (psychiatrička + psycholožka + nutriční). Co se týče individuálního přístupu v jídle, nic nečekej, na všechny je stejný metr, pokud nemá dcera alergie. V Motole jsou omezené návštěvy 4x týdně po 3 hodinách, mobily či tablety omezeně, zákaz cvičení. Všude kamery, wc se zamyká, v 6 ráno vážení (bez oblečení) a na oddělení jsou i jinak psychicky nemocné děti.
Na klinice Ke Karlovu je fajn dr. Lucie Pelková - přísná i chápající, profesionálka. Není tam ale dětský psychiatr, je to oddělení pro dospělé nebo těsně před dovršením 18 let. Kromě lůžkového mají i stacionář + skupiny, kde pracují s rodiči a přáteli pacientů.
Dcera ale musí sama chtít a vytrvat, je to běh na dlouhou trať.
Nejsmutnější na tom je obrovský mediální tlak na štíhlost a hubnutí, mraky blogů, kde se holky navzájem podporují a sdělují si finty, jak oklamat okolí, děs. A jedou v tom i kluci.
Přeji hodně sil!
Předchozí