| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Anett, nevím, kolik ti je, ale fakt já pamatuju doby, kdy dvougenerační rodina bydlela nějakou dobu ve dvoupokojáku. Je to strašný ~:-D a nedovedu si to představit, asi bych radši obsadila ten stan, ale prostě žili tak - a byli v teple, měli co jíst, kde spát...vzdělání a zdravotnickou péči.
My začínali v devatenácti v garsonce, manžel na vojně, já individuál a pak dálkové ve škole, dítě v jeslích. Na měsíc jsme měli 6 stovek, půlku stál nájem...ale byli jsme sami a za to to stálo :-).

Dneska je prostě standard někde jinde (vážně to je pouhých 30 let) a jo, je to fajn, že to jde jakoby k lepšímu, i našim dospělým dětem jsme pomohli, aby to měli lepší a snazší. Minulý měsíce po 10ti letech manželství si koupili domek a zavázali se hypotékou na dvacet let...ale ty splátky jsou přiměřené jejich možnostem a víme obě strany, že kdyby nemohli splácet z nějakých závažných důvodů, pomůžeme jim my. Jsou jištěni. A o to, myslím, prostě jde - při hypotéce nějaké jištění, jinak bych do toho třeba já nešla, měla bych obavu a radši se výrazně uskromnila.
Podle mne je důležité vybírat si to, nač mám....takže klidně začínat v pronajaté garsonce nebo u rodičů, když není zbytí...

Tohle je dneska fakt úplně někde jinde, lidi samozřejmě jako běžné očekávají něco, co vidí u většiny druhých...a nikdo mi to neřekl, to prostě vidím, vnímám.
Neměli jsme to jednoduché a ani současní mladí to nemají úplně jednoduché - zase jinak, ale prostě žijeme ve státě, kde to důležité potřebné pro život prostě máme, stát není lhostejný, lidi nenechává umřít hady a bez pomoci - a za to by měl člověk být vděčný...že se prostě narodil právě tady a teď.
A jak to tu bude dál...to záleží na nás všech.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.