| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nechala bych ji bez legín, proč se s ní prát?
Syn se také odmítal oblékat, ale staršího jsem musela dovést do školky, dvouleťáka nemohla nechat doma. V únoru (bylo pod nulou) jsem ho nechala jít bez bundy (vzala jsem ji nenápadně do batohu), cca 20 minut jsem čekala, až sám řekne, že mu je zima. K tomu se samozřejmě nesnížil, tak jsem mu nakonec nabídla sama, jestli bundu nechce a dávala jsem pozor, aby v tom nezaznělo "já ti to říkala, že ti bude zima". Párkrát šel bez ponožek, párkrát v pyžamu (oblékal se honem ve výtahu). Pochopil, že je to na něm a taky to, že když řeknu, co si má obléct, je mu venku líp :-).

Jinak teda moje rady (vyzkoušené a fungující):
Klid, trpělivost, nezvyšovat hlas;
DŮSLEDNOST - vždy dodržet, co řeknu (tj. dávat si pozor na to, aby člověk neřekl něco, co nedokáže dodržet);
dopředu říct program dne, klidně párkrát během dne zopakovat - např. půjdeme na hřiště, tam budeme dodržovat pravidla, pokud se nedodrží, jde se hned domů -- a samozřejmě jít domů, klidně po minutě, kdyby třeba dítě na někoho házelo písek atp.;
nechat dítě vybrat ze dvou možností - tyhle děti chtějí mít kontrolu, chtějí rozhodovat; když se jim nabídne možnost volby, mají pocit, že samy rozhodují; dvě možnosti vždy musí být obě pro rodiče splnitelné a přijatelné

A nakonec: vydržet! :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.