| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Žžena - dobře, vždyť já Ti názor neberu.
Taky znám spoustu lidí, co se hledají, jak blbí, ještě ve čtyřiceti a zkoušejí všemožná náboženství, zkouší nejíst maso, zkouší jíst hodně masa, zkouší různé životní styly...
Ale to není to, co máme se Zufi a dalšími na mysli.
Ale tos tu ostatně četla.
Překročit svůj vlastní stín je základ.

Jsem taky konzerva, ale Ty jsi teda větší - asi se Ti nechce moc přemýšlet nebo se bojíš, že by to bylo rouhání, což Ti taky neberu :-)

Kdybych to chtěla zobecnit stejně jako to děláš Ty, řekla bych, že lidé, kteří se snaží nechat se co nejméně ovlivnit religionistikou jako celkem a domnívají se, že jen jejich náboženství je to správné (nepřipouští možnost, že ta vyšší síla je jen jedna, jen různě interpretována dle času a lokality), aniž by se rozhlíželi okolo, jsou líní na hlavu.

Ono je to totiž právě strašně jednoduché - ať jde o jakékoli náboženství: tak a tak bylo psáno, tak a tak říkal náš kněz a připustit jiné možnosti znamená přemýšlet, což bolí.

Takže se pak stane, že nemůžu do místního kostela, protože kněz (kromě toho, že není pedagog a je zoufale nudný a bývalý vysoký komunistický hodnostář - ano, to mi taky dost vadí, vyznávat Boha a Marxe v jednom a ještě se tím živit :-) ) je tak ortodoxní, že když se před ním zmíníš o filipojakubské noci nebo vynášení Morany, jde sbírat klestí na hranici.

Jeho nejbližší spolupracovníci, kteří mu pomáhají udržovat kostel, je parta bývalých estébáků, pomocníků VB a svíčkových bab, přičemž celá ta parta asi 10 lidí leze 2-3x týdně do kostela, Pánubohu by paty ukousala, vykonávají rutinní katechismus, ale jakmile vytáhnou paty z kostela, pomluví živé mrtvé, zmlátí svou ženu(a když ta plačky a zboulovaná pravidelně dochází za knězem pro radu, vždy je nabádána k trpělivosti a poslušnosti), vyspí se s milenkou/milencem, zakopou živá koťata do země, zkopou psa a ještě stačí napráskat souseda, že si postavil arkýře bez povolení.

Ovšem v očích církve jsou to slušní a spořádaní křesťané.
O ničem nediskutují, o ničem nepřemýšlí, o ničem tedy ani nepochybují, natož aby zkoumali nějaké jiné verze a možnosti, poctivě chodí do kostela, poctivě vykonávají veškerou pobožnost a umí zpaměti všechny kostelní juchačky.
A takové svíčkové báby a hajzlové, kteří lezou obecnímu pastýři až do...sakristie nejsou samosebou jen u nás.

No, tak to gratuluju - pokud jsou takoví lidé lepší a poctivější a "lépe věří", než ti, kdo používají hlavu a snaží se žít jako skutečně slušní poctiví lidé, kteří se snaží nikomu neublížit, pak je tím dokonale potvrzeno, že církev, resp. církve jsou jen a pouze lidské organizace, které si osobují božskou moc a s náboženstvím a s vírou už vůbec, nemají nic společného :-)

Naštěstí jsem v životě, nejen díky studiím, potkala mnoho osvícených kněží i religionistů, takže jsem celkem optimista a dobrého kněze, který neupaluje za uvažování a la supermarekt, máme o pár kilometrů vedle, když mě přepadne touha po duchovní potravě :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.