| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ono jí samotné to asi také nevyhovuje. Asi není moc společenská a možná má nízké sebevědomí, viz to, že ani nikam moc nechodí. Může mít i deprese.. pamatuji se, jak pro mne bylo po střední škole těžké volat na inzeráty, nikde mne moc nechtěli. Dala jsem si za úkol 2-5, kam jsem zavolala a které nevyšli a pak odměna nebo procházka. Na víc jsem neměla. Vždyť to bylo i pro mne poprvé si hledat práci, člověk fakt nevěděl a bylo to nepříjemné být odmítaný (hlavně vadilo, že jsem hned po škole).
Asi bych o tom hlavně mluvila s ní a podporovala jí v tom vzít jakoukoli práci - jak tu někdo psal "někde se začít musí", vždyť tam nemusí být navždy. Nasbírá zkušenosti, něco do životopisu a vydělá nějaké peníze.
Spolu s ní třeba procházela inzeráty, napsala motivační dopis atd. atd. Jasné většina lidí na jejím místě to zvládne sama, ale asi má nějaký problém a lepší než říct do 2 měsíců si najdeš alespoň bridágu atd. je první to s ní projít, zaškrtat toho hodně, obvolávat rozesílat, chválit za snahu a podporovat, když jí ani neodpoví. Jasně, že to vypadá nepřiměřená podpora jejímu věku, ale ví vůbec ten otec, zda prohledává inzeráty, zda je píše, že jí na ně možná vůbec firmy neodpovídají (nemají zájem), zda to zkoušela... a teď už rezignovala. Nějaká ultimátum jako minimum kapesné, ošacení apod. bych zvolila až kdyby vůbec nespolupracovala a měla jsem jistotu, že netrpí sociální fobií nebo depresí apod. Jinak jí to může spíš srážet a všechno zhoršovat. Jestli je neschopná akce kvůli tomu, že jí nikdo na trhu práce nechce (a v dnešní době je to fakt těžké, kor asi pro absolventy střední školy bez praxe) tak jí tohle asi nedodá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.