| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

1. Olej s trvanlivostí do roku 2012 bych pro nás doma klidně použila, pro klienty rozhodně ne. Datum je stanovené hodně přísně a je to dobře, kdyby se ti něco nezdálo, vyhodíš ho. Já ještě žádný olej nevyhazovala, i podobně staré jsou OK.

2. Vyzkoušej olej, klidně kuchyňský. Nalít, nechat působit, vymýt, klidně opakovat. Jinak voda v aromalampě by se měla nechat rozehřát, ideálně nalít do lampy převařenou třeba z konvice. Éterický olej přikápnout až když se ve vodě tvoří bublinky, nechat hořet asi 20-30 minut a pak zhasnout svíčku. V té době už jsou účinné látky uvolněné do vzduchu a delší hoření je zbytečné, navíc zabráníš i vypaření vody a vzniku olejových usazenin.

3. Kužílek neznám, budu se muset dovzdělat :-)

4. Když chceš průduškám pomoci přes kůži, je potřeba éterický olej zředit, pár kapek do masázního oleje (zase poslouží i kuchyňský) a vmasírovat. Z lampy vlastně "jen" inhaluješ. Ještě si můžeš udělat koupel, silice (éterické oleje) nejsou rozpustné ve vodě (proto čištění lampy olejem, ředění pro masáž olejem....), do vany potřebuješ emulgátor. Buď z lékárny, nebo z domácích prostředků smetanu, mléko nebo med. Je dobré napustit vanu příjemně teplou vodou (ne horkou, tělo by látky nepřijímalo) a až ve chvíli kdy do ní vlezeš přidat rozpuštěné silice a relaxovat ~;) U počtu kapek platí méně je více. Když bys to přehnala a kůže by zčervenala a pálila, zase nepomůže voda, ale co nejvíc postižené místo promastit - rozředit silice tukem.

5. Děti v místnosti s aromalampou nevadí, neškodí jim. Můžeš ze začátku dávat méně kapek, záleží na každém. Já to u svých dětí nikdy neomezovala, ale jsou zdravé a nemají alergie. U citlivých nebo alergických dětí bych byla opatrnější.

6. Ne vše se vejde na lahvičku, ale v tom případě ti chybějící údaje musí ukázat prodejce - má je mít k nahlédnutí. Kvalitní olej musí mít povolení hlavního hygienika ČR k prodeji. Na etiketě latinský botanický název rostliny, ze které je silice získána. Dál místo sběru rostliny a způsob pěstování rostliny. Tmavé lahvičky, datum spotřeby (jak víme, datum je relativní ~;) ).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.