| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

já mám děti - sekunda gympl, prvňačku a pětileťáka
kapesné do 5 té třídy dostával jen nejstarší - dostával 50 Kč, vše kupujeme my, takže to bylo pouze pro jeho potřeby.. když chtěl něco extra, k tomu, když mu zbylo z výletů, trunajů (jezdí co 14 dní - dostává 50kč s sebou).
od primy nejstaršího dostávají kapesné všichni, nejstaršímu jsme ho zvedli na 100 Kč, jedeme dál ve stejném režimu, navíc dostává nárazově peníze za hlídání sourozenců.. sem tam 20 sem tam 50... ale moc za měsíc ne. navíc si z toho teď financuje z části dárky pro kamarády - z části, třeba psací potřeby - páč furt něco ztrácí
dva mladší dostávají oba stejně 50 Kč, nejmladší do pokladničky, jednou za čas si koupí třeba lego, nebo nějakou hračku
prostřední si to většinou vycamraná za kravíka v bufíku, kupuje i kamarádovi...
já jí teda normálně na kravíka dávám, ona ale někdy chce si to prostě koupit za své, nebo extra sladkost, tak sáhne prostě do svého, občas si přispěje na nějaký extra kousek oblečení, který nepotřebuje, nebo chce třeba s extra obrázkem a je to 2x dražší..

vedení jsou taky skromně.
myslím, že na to hospodaření s penězi.. by u tvých dětí těch 50 Kč měsícně (nebo třeba 10 týdně bylo akorát) s tím, že by si to vzali ze svého místo z hrnku, nevím teda kolik ti vytahají z toho hrnku

někdo tu píše..
že 1 třída - 10kč,týdně, 2. třída 20 kč týdně, 3. 30 kč týdně.. a tak postupovat..
jak jsem psala nejstarší je v 7. a ta stovka mu stačí..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.