| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Chtít překlad po třeťákovi mi přijde docela mazec. Jasně, v hodině se k tomu někdy dostaneme, když se někdo zeptá apod. Souhlasím ve všem s Divou Bárou. Děti mají kominukovat, reagovat. Ačkoliv toho umí ve 3. třídě málo, jde to, je to dřina, ale taky mám zkušenost, že to rodiče nesou špatně, že jim dítě doma nepřekládá a nevyřídí za ně vše potřebné na dovolené, když se už 3 roky učí. Pak se dozvím, že s dětmi nic nedělám a v hodině se flákám. ~q~ Jenže tím, že dítě bude sedět na zadku a překládat věty, se reagovat a mluvit nenaučí. Navíc mi přijde, že v té době neumí pořádně ani českou skladbu věty, aby pochopilo to, co se po něm chce při překladech. Měla jsem nedávno ve škole schůzku s obch. zástupkyní z CUP a toto s ní konzultovala a poslala mi na mail takovou předmluvu pro rodiče k jednomu slovníčku učebnice pro malé děti. Je to výborně napsané, nechám se tím inspirovat a sestavím podobné povídání pro rodiče a budu jim to na začátku roku rozdávat a možná to dáme i na stránky školy, aby rodiče pochopili. Ještě jsem zapomněla, rodiče mi často vytýkají, že máme naprosto špatné učebnice, že v nich není nic česky a rodiče absolutně netuší, co s tím, není tam nic na překlad apod. ~q~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.