| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No jestli nechápou, že o ně máte obyčejný strach, tak ještě dospělé nejsou.
Otázka je, jak to měly předtím! Co mohly a do čeho jste jim kecali? Neboli, nechtějí si to teď vynahradit?
K uvedenému (na základě zkušenosti s vlastní dcerou, teď 20 a platí to i pro kluka, byť je mu teprve 17):
Kouřit doma bych zakazala zcela striktně, k alkoholu jsem tolerantní (možná proto moje děti pijou jen společensk ;-)).
Kam přesně jdou se neptám, oni mi to stejně říkají sami.
Kdy se vrátí mi taky říkají sami, a dcera i po 18, chápe múj strach. Pravda je, že je v tom cca od těch 17 nijak (nebo jen zcela minimálně) neomezuju.
Jen když zkusili hned zkraje, oba někdy v 15, nedodržel dohodnutý čas, byla z toho taková sankce, že to už nikdy neudělali.
Kamarádi u nás mohou přespávat prakticky kdykoliv o to děti poprosí, ale zcela nekompromisně to musím vědět předem a musím vědět, o koho jde.
Takže za mně - minimum omezení a zákazů, maximum důvěry a infirmaci zohledňujících moje obavy o jejich bezpečí.
Docela nám to funguje.

Jo, kdyby mi v rámci své dospělosti odmítali dát vědět, že nebudou spát doma, měli by hroznej průser. Ale ani je taková blbost ne nenapadla (asi že jsem jim to vlastně nikdy nezakázala).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.