| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ruth, to je prave ono. Zenska si neuvedomi, co prinasi svou praci v domacnosti a necha se udupavat porovnavanim s necim jinym, coz prakticky ani neni relevantni.

Jedna z mych dcer zije v Rakousku. Kdyz jsme se setkali s jejimi tchanovci, otec zete s na mou adresu obdivem pravil: "A ty pracujes a nosis domu penize!" (coz muj muz povazoval za samozrejmost vcetne starani o rodinu a domacnost, nic hodneho nejakeho obdivu). To byla jedna vec.


Druha vec ale byla pohled tchana. Tchyne se pred ocima scvrkla. Maji male hospodarstvi, tchyne nebyla jen zena v domacnosti se vsim, co z toho vyplyva (vcetne obsluhovani manzilka dle direktiv). Starala se o par domacich zvirat se vsim vsudy, traktorem obhospodarovala louky v horach, policko brambor ap., ani nevim, co vsechno stihla, jsem z mesta.
Desne mne nastvalo, ze mne dava za priklad a jak to na ni pusobi. Rekla jsem jestli si uvedomil, kolik penez ona timhle zpusobem prinese do domacnosti (teda penize nebyly nikde videt, ale ve forme jidla, ktere nemuseli nikde kupovat, nebo kdyby to musel delat nekdo jiny, dost by to stalo). A krome toho hospodarstvi bylo jeji zdedene. A on ji takhle ponizoval pred lidmi, kteri je videli prvne a novou snachou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.