| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

magrato,
já jsem chodila na balet 3 roky na ZUŠ jako dítě, a na pohybový aparát to bylo naopak super. Nebaletí se tam jak v Národním, dokonce jsme zdaleka nedošli ani do stadia "stoje na špičkách", ale bylo to hodně o rovnoměrném protahování těla (s přihlédnutím k řešení svalových skupin, co mají tendenci se zkracovat), práce s postojem (jak se správně nehrbit, nevystrkovat zadek, správně našlapovat, o deset let později nás totéž učili na VŠ na zdravotním tělocviku), nějaká ta pohybová ladnost a dovednost (jak správně dělat kotouly a spol., tak aby si při tom člověk nezlomil krk) atd.
Celkově to bylo hodně rovnoměrné (a vůbec nikomu nevadilo, že jsem nikdy neudělala šňůru), zdravě rozvíjející.
Efekt jsem dost pozorovala na rozdílu ohebnosti v TV, u vrstevnic, co dělaly různé sporty typu volejbal a spol., sice trénovaly několikrát týdně a o víkendech měly zápasy, ale při předklonu si špičkama prstů dosáhly nejdál ke kotníkům. A to jsem na tom baletu vůbec nebyla hvězda, a jak říkám, ke stoji na špičkách, šňůře a spol. jsem ani nikdy nedospěla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.