| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Po delší době jsem nakoukla do diskuze, na kterou jsem svého času pravidelně chodívala. A vidím, že jste zde řešili ukončení těhotenství kvůli VVV-extrofii močového měchýře. Mě se dítě s touto VVV narodilo. Bohužel jsem to nevěděla, pravidelné UZV ani genetika nikdy nic neodhalily. S odstupem času jsem ráda, že jsem toto nemusela řešit. Dítě je to vymodlené na několikátý pokus IVF a jelikož nemám vejcovody, moc šancí na otěhotnění nemám. Dnes je synovi 10 let a i když jsme si vytrpěli své, nedokážu si představit, že by se nenarodil. Navíc u holek tato VVV není takový průser jako u chlapců. Myslím, že nyní už je vše docela dobré v rámci možností a určitě to není o přežívání. Syn je sluníčko a šťastná povaha, jedničkář a jsem šťastná, že ho mám.A něco o té extrofii:


Extrofie (rozštěp) močového měchýře Jedná se o vzácnou vrozenou vadu, vyskytující se u 1 z 30 000 narozených dětí, až 3x častěji u chlapců. Její podstatou je neuzavření močového měchýře. Ten netvoří jako obvykle dutinový útvar v malé pánvi, ale navenek otevřenou ploténku ve stěně podbřišku. V její dolní části jsou ústí močovodů, ze kterých volně odtéká moč na povrch těla. Není vytvořena ani močová trubice, její zkrácený a deformovaný "zbytek" navazuje na měchýř ve stydké krajině. S takto rozštěpenou dolní částí močového traktu souvisí i rozštěpení zevních pohlavních orgánů a rozestup stydkých kostí. Léčba takto postižených dětí je chirurgická. Spočívá v uvolnění měchýřové ploténky, jejím "sbalení", tj. vytvoření měchýře, a zanoření do malé pánve. Dále je třeba uvolnit, tubulizovat a prodloužit močovou trubici, uvolnit a sblížit stydké kosti, často s pomocným protětím a uvolněním dalších pánevních kostí. Léčba probíhá ve více etapách, patří k tomu nejobtížnějšímu v dětské urologii a klade velké nároky na zručnost a zkušenosti operatéra. Výsledky terapie odpovídají složitosti vrozené vady. Problémem (nezávisle na pracovišti) je udržení moči u postižených dětí - i při úspěšné rekonstrukci močové trubice je svěračový aparát vždy částečně nahrazen vazivovou tkání. Dalším problémem je velikost močového měchýře. Rozštěpená měchýřová ploténka je často velmi malá, proto i kapacita rekonstruovaného měchýře může být nedostatečná. V posledních desetiletích však operační technika natolik pokročila, že je možno jak velikost měchýře, tak i kontinenci pacienta chirurgicky vyřešit. Celkově lze tedy říci, že léčebné výsledky jsou vzhledem ke složitosti onemocnění velmi povzbudivé.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.