| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobri,

taky jsem křesťan, asi to, co Ruth o pár řádků výš nazývá "aktivní křesťan", čili taková ta svíčková bába pro mnohé. Taky mám osobní zkušenost s Bohem, v tom smyslu, že mi pomáhá zvládat, co bych bez Něho nedala.

A měla jsem mezi přáteli věřícího gaye, který si dlouhý čas netroufal připojit se k nějakému společenství a o své víře mluvil zřídka a tehdy jen se mnou. Což mě přinutilo dost se zabývat těmito otázkami. Já jsem uvěřila v dospělosti (stejně jako on) a měla jsem odjakživa naprosto samozřejmě tolerantní postoj, ale tenhle přítel opravdu nestál o "lacinou toleranci" všeobjímajícího sluníčkového typu.

Hodně jsem tehdy přemýšlela, hodně jsem četla (dost věcí je celkem umírněně shrnuto v materiálu, na který tu odkazovala PavlaSukova) a hlavně jsem se hodně modlila - a vím, že se mi tehdy podařilo, co se mi jinak bohužel daří mnohem méně často, než by mělo - opravdu se Boha ptát, odložit svoje vlastní "podstrkování odpovědi" v tom smyslu "ptám se, ale celkem už na to mám vlastní názor a tak očekávám TUTO odpověď". Bylo to fakt těžké, protože jsem měla sama dost jednoznačný názor, a trvalo mi to dlouho, ale nakonec se mi dostalo nejen úlevného okamžiku, kdy poznáš Boží odpověď a víš, že další pochyby už nejsou na místě, ale i postupného hlubšího pochopení onoho Božího souhlasu než byla moje výchovou založená tolerance (která stála na stejném základě jako u většiny tady).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.