| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

arsielo,

Ale u volně prodejných léků na dálku rozhoduje rodič?

Tam jsem psala, že pokud rodič vydá k nějakému takovému léku pokyn, pak by se měl dodržet (třeba i jen, že při průjmu radši Smectu než živočisné uhlí), já bych při podobných požadavcích třeba i dítě těmi preferovanými léky vybavila.
Pokud rodič pokyn nevydá, měl by, podle mě, podat zdravotník jen lék, který doporučil lékař. Ale jak píše Vaitea, tak o tom může rozhodnout zdravotník. A já bych uvítala, když už je lékař poměrně nedostupný, aby v tom případě bylo voláno rodiči. Protože jak psala Vaitea, těch situací, kdy je třeba podat lék, který je volně prodejný, zase tolik není. Takže když má dítě zvýšenou teplotu, nervala bych jako zdravotník do dítěte Brufen, ale volala bych rodiči a informovalo ho o situaci (třeba zvýšená teplota bez dalších příznaků) a nechala na rodiči, jestli doporučí podat lék na snížení horečky hned a jaký (jedno mé dítě horečky nemívá, ale někdy ten Paralen prostě potřebuje i jen pro ten pocit, že ho někdo řeší, plus nesmí ibuprofen), nebo počkat, až to přeleze určitou hranici (druhé dítě má naopak ihned devětatřicítky a netřeba se znepokojovat při nižších teplotách) a co dělat potom...to jsou věci, které se do dokumentace většinou špatně rozepisují a není prostor se jimi prolouskávat, protože coby kdyby....má smysl to řešit, až když to u toho konkrétního dítěte skutečně nastane.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.