Přidat odpověď
Dle tohoto dovysvětlení si opravdu nech napsat plnou moc a uveďte tam vše možné tedy
plus jednání s RK a zájemci o koupi, jednání o ceně, prohlídky, plus to co jsem psala předtím.
Plus zvažte ještě formulaci ohledně zástav, pokud by zájemce kupoval přes úvěr.
Jednat se bude asi i o vyšší částku když jde o činžák, tak bude velmi pravděpodobně kupec požadovat úschovu - notářskou či nejlépe bankovní bych doporučila - či-li i uzavření těchto smluv do zplnomocnění - asi by bylo nejlepší kdyby vám to předchystal právní to znění.
Jak nedůvěryhodní automaticky být nemusíte. Dnes je výrazně posílena ochrana kupujících, kteří něco koupí v dobré víře a to pojistkou ochranné lhůty na katastru a informování vlastníka o pohybech na katastru. Čili po tuto dobu to může skutečný vlastník napadnout, že transakce není s jeho vědomím, pak už dost stěží.
Je obvyklá ochrana obou stran že po dobu než proběhne zápis na katastru je kupní cena v úschově a je vyplacena až po doložení zápisu - toť ochrana kupujícího (ale i vlastníků) před podvody, takže plných mocí nemá důvod se bát.
Při podání návrhu vkladu informuje katastr dopisem vlastníky na jejich adresu a ti mají 20 dnů se ozvat pokud např. by šlo o podvod nebo by tzv. netušili co podepsali.
Vy jako vlastnící jako ochranu byste měli zvolit co nejspolehlivější úschovu, právníka - jenom pokud někomu fakt důvěřujete, notář je více spolehlivý - tam za škody ručí stát. Nebo banka, tak by měla být nejdůvěryhodnější (hrozí snad leda to že by krachla).
na to bych dala pozor - momentálně médii rezonuje soud jak jakýsi právník zdrhl s miliony v úschově a lidi se (zatím) ničeho nedomohli.
Předchozí