| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Emo,

hodně jde o to, co člověk viděl v dětství a jestli mu to vyhovovalo / nevyhovovalo. Třeba systém "já se nabídnu, když mám možnost", u nás nikdo nepraktikoval. V principu se vnoučata hlídala na vyžádání (mladých), po dohodě (vyžádání není "rozkaz") a do značné míry pravidelně, aby se na ni dalo spolehnout. Stejně tak pozdější pomoc rodičům byla na vyžádání (jejich), po dohodě a pravidelně, aby se na ni dalo spolehnout.

Když byly moje děti malé, nejvíc jsem ocenila pravidelné hlídání, když jsem třeba během rodičáku chodila na dopolední jazykový kurs. Můj tatínek jezdil hlídat (a to už tehdy sice měl důchod, ale taky měl normální úvazek ve strážní službě, ale dohodl se tak, že mu dávali šichty, aby to sedlo). Byla to od něho OBROVSKÁ pomoc a zároveň to dělal rád. Na ty dny, kdy jsem se v poledne vracela z jazykovky, dvouletý špunt spokojený, dědeček spokojený a skvělý oběd na stole, nezapomenu nikdy :-) A pro své děti bych to chtěla jednou dělat podobně, pravidelně, aspoň jednou týdně jim ulevit, sebe potěšit... Doufám, že to klapne, samozřejmě, třeba budou bydlet daleko a budu brát vnoučata naopak na prázdniny :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.