| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vychovávám příkladem a ne pruděním.

Tj. od malička si čistíme zuby spolu, chodíme si mýt ruce spolu... Zdravím atd., dítě pak automaticky umí pozdravit, poděkovat a říct nashledanou (když jsme např. v obchodě).
Na ulici je to se zdravením horší, protože díte je zmatené - ve městě pochopitelně lidi na ulici nezdravíme, u nás na vesnici ano, chápu, že je to pro něj ještě matoucí, takže ho za to nijak neprudím, ani neupozorňuju, když nepozdraví, nic se neděje.

Včera jsme neobědvali ani jeden, pak si dal pribiňák.

Když jsme doma a tudíž máme ruce čisté, určitě ho nenutím mýt si je před každým jídlem, nedělám to ani já sama.

Taky máme rozdílné názory - já nemám problém jít si venku natrhat nějaké plody a sníst je klidně venku "neumyté a špinavýma rukama", muž je schopný se zeptat i, zda ty (v lese natrhané) borůvky by se neměly předtím umýt...

Chodit spát ho nenutím, když už mám pocit, že je pozdě, tak řeknu, že si jdu lehnout a jestli jde se mnou, jestli ne, tak ať si hraje potichu, pak zhasne a přijde... Vždycky dokluše do 5ti minut...


Takže za mě, zbytečně prudíš...

Na druhou otázku - normální je cokoli z toho, co píšeš. Já o prázdninách striktně trvám akorát na 2x denně vyčištěných zubech.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.