Přesně tak. 16. století bylo zlatým věkem češtiny. Pak se spojilo několik faktorů, z nichž byly nejvýznamnější dva: Přirozené vyhasnutí mnoha českých šlechtických rodů koncem 16. stol. a Bílá hora se svými následky - vystěhování české šlechty a její nahrazení cizími rody z okolních zemí. Pokud někdo mluví o "potomcích českých služek a kočích", tak 1. ten kočí byl Němec jako poleno, jeho dcera získala německé vzdělání z děl německých klasiků a teprve potom začala sama tvořit českou literaturu - já bych to považovala za čest, jak se ti "potomci služek a kočích" vlastním úsilím vzmohli!!!
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.