| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano, i smíšená manželství byla. Na území Čech a Německa jich bylo relativně dost. A ano víra polevovala a i to byl důvod nástupu Nacismu. Částečně ji nahrazoval. Ale pořád byla společnost proti té naší neporovnatelně víc na církevním životě založená. Daleko víc ovlivňovaná naboženskými otázkami.
Důsledek pro smíšená manželství to mělo, protože propaganda a vytvoření nepřítele ze židů fungavalo daleko lépe než se dalo čekat. Ve skutečnosti na začátku, před vstupem do války s Polskem Židy spíš vyháněli než vraždili. K tomu došlo až pozdějí. Proto přežilo relativně hodně židů z Německa a daleko meně třeba z Čech nebo Polska.
Nacisty zaskočilo, když v Polsku s obsazením jeho západní části se dostalo pod jejích nadvládu několikrát víc Židů než žilo v Německu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.