| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"to, jak jsme prožili dětství, se z velké části odvíjí od toho, jak se o nás starali rodiče. "

víš co, mně i tohle zní trochu jako obviňování - znám lidi, co trpí depresemi, přitom jejich rodiče se starali dle všeho úplně v pohodě.

Podle mě strašně záleží na spoustě faktorů, a jedním z nich je ten, jak si kdo co "bere", a to je maximálně subjektivní - vždyť i tady už padlo, že spoustu lidí ovlivnila JEDNA věta člověka, který ani nemusel být rodič, prakticky na celý život, zatímco po někom jiném to steče jak voda po kachně a druhý den už o tom neví.

Myslím, že je dobře, že neříkáš, že Tvoji rodiče můžou za Tvoje deprese, i ted důvod, co uvádíš, protože si myslím, že "moct" za něčí deprese je hodně silný slovo, a že když řekneš dvěma lidem tutéž věc, tak jeden se zhroutí a druhý se oklepe a za pět minut na to zapomene.

Bude moje vina, když někomu něco řeknu a on si to vezme k srdci tak, že už nikdy nebude třeba zpívat (kdyby to "něco" bylo, že zpívá ošklivě)? Nebo je to jeho problém, že si jedinou větu, třeba blbě vyřčenou/blbě pochopenou/řečenou skutečně v úmyslu ublížit, třeba nějakým manipulátorem, tolik vezme k srdci?


V podstatě mi jde o to, k čemu je z pohledu jednotlivce dobré přikládat větší váhu tomu, co řekne kdejaký pitomec (a to můžou být klidně i vlastní rodiče), než vlastnímu názoru a výsledek pak dávat za vinu tomu pitomci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.