| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Anett, s tímhle já nesouhlasím. Ty vycházíš z toho, že dítě je do puntíku takové jaké ho vychovají (zformují, vytvoří) jeho rodiče. To není pravda a mimo jiné tím popíráš právo na jeho vlastní sebeurčení a svobodou vůli. Dítě je samostatná bytost, která může přijmout nějaké rodičovské názory, ale jeho vlastní rozhodnutí a názory budou vždycky jenom jeho a je na rodiči aby to pochpil. Pokud bych např. já žila nějakým způsobem, jaký by se jim nelíbil a oni by pak začali prohlašovat věci typu, že je to jejich selhání, tak by tím popírali mojí individualitu, dělali by tím ze mě pouze nemyslící zformovaný objekt jejich výchovy, což by mě neskutečně uráželo, protože já jsem tím co jsem ze sebe udělala já sama, rozhodně ne nikdo jiný a to jak v dobrých věcech, tak i v těch špatných, protože i za ně si chci nést odpovědnost sama. Zároveň takový rodiče, kteří ve "špatném" chování svých děti vidí vlastní chybu strašně nadřazují sami sebe a přeceňují svůj vlastní vliv, když žijí v domění, že jejich dítě bude přesně takové, jaké ho oni (Bohové) zformují. Je v tom velká sebestřednost.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.