| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Včera i dnes jsem shodou okolností četla v novinách články, v nichž se jen tak "mimochodem" zmiňovaly situace, kdy:
V prvním případě lékař, který získal výsledky z magnetické rezonance pacientky (které odhalily roztroušenou sklerózu) v době, kdy ta pacientka byla zrovna na dovolené, ty výsledky dřív než pacientce sdělil jejímu bratrovi
V druhém případě paní přes osmdesát let, ale normálně svéprávná, při vědomí, bez demence - lékař psal do lékařských zpráv "rodině pacientky doporučena amputace nohy z důvodů ..." a následně "rodina odmítá amputaci" - a dali to podepsat těm příbuzným ...
Chápete to? Já vím, že dřív se považovalo za běžné, že pacientům se i tajilo, co jim je, když šlo o nepříznivou diagnózu a ta se sdělovala raději příbuzným. Vždycky mi to přišlo dost děsné, ale myslela jsem, že tato praxe už byla dávno opuštěna. A tady to vypadalo jako zcela běžná záležitost, nešlo o to, že by to v těch článcích bylo kritizováno jako selhání lékaře nebo tak, ty články byly v podstatě o něčem jiném a to byla "jen tak" zmíněno.
Přijde Vám to tady tak divné nebo jsem jenom já v této záležitosti nějaká přecitlivělá? Mám představu, že pokud mi normálně funguje mozek, mám právo být o svém zdravotním stavu informována jako první a sama rozhodnout, zda a kdy a komu se s tím chci případně svěřit a že by za mně v případě nemoci měla rozhodovat "rodina" (resp. že by lékaři mělo snad víc záležet na názoru rodiny než mém), to už mi přijde úplně mimo mísu ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.