| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je to jen o bezohlednosti. S množstvím personálu ani financemi to nesouvisí ani zdánlivě. Místo jednoho, případně maximálně dvou lékařů se jí museli zabývat čtyři. Zbytečně ji převáželi a naprosto neefektivně pojišťovna platila sanitku a její personál. Těch je asi spousta, jinak by s pacienty v Praze nehráli lékaři škatulate hejbejte se.

Na chirurgii Na Františku byla ženská, co se dle tety chovala bezohledně ke všem pacientům, s babičkou nekomunikovala a komunikovala jen s tetou o ní. Považovala za nutné ji hospitalizovat a tvrdila, že na Kožním ještě navíc pomohou s boláky. V tu chvíli se to zdálo ještě logické.
Člověk by čekal, že ve chvíli kdy podobnou pacientku někam odesílám, tak její přijetí s koncovým místem vykomunikuji. Na Kožním tvrdili, že babička z jejich pohledu potřebuje nutně transfuzi a to oni nemůžou provést. Že interna je nutná a doktor sliboval, že o boláky se tam přijde postarat.
Interna na Bulovce je dezorganizovaná s naprosto neprofesionálním personálem. Dvakrát jsem byl nucen zasáhnout do jednání sester kdy jednou na celou chodbu hlásila všem, že stará pani kterou přivezli po kolapsu je pokaděná. Podruhé když nadávala jiné staré paní další sestra, že ztratila zuby u nich v ordinaci. Obě byli paní kolem 80 let ležící na pojízdném lůžku. Důvod pro převoz na František byla spádovost. Což je důvod naprosto neakceptovatelný, ale po několika hodinovém sledování provozu na oddělení mi to přišlo jako vysvobození a jsem za tento poslední posun rád.

Bezohledné je to ke komukoliv kdo je v nepořádku. A ve skutečnosti to pojišťovnu stálo víc peněz než by stála babička v případě dobré organizace a místo jednoho, případně dvou lékařů se jí zabývali 4. a napsali 4. skoro identické zprávy. Několikrát zopakovali stejné vyšetření a zdravotnictví zatížili víc než bylo třeba. Neušetřili nikomu nic.
Rozhodně babička nebyla jediná s kterou se ten den podobně jednalo. V Těch půl jedenácté večer jsem se potkal s paní s bolestí břicha. Která byla od rána na Interně na BUlovce ve 4 odeslaná sanitkou na Karlák kam se dostala v 8 a pak převezena na František. Jak podobný systém může být efektivnější a míň zatěžovat pojišťovny a čas lékařů by mně zajímalo. Přetížené zdravotnictví by se chovalo zcela jinak. Tohle je body a ziskem motivované zdravotnictví místo snahou pomoci pacientům.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.