| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante, taktak, rozhodně to není obor "pro neschopné", jenže bohužel je tak mediky, kteří se rozhodují mezi obory, vnímán. Kdysi jsem měla nějaké trhlé reformátorské pudy a v rámci toho, že jsem podávala návrh na změnu curricula, jsem zpracovala statistiku, jak se absolventi různě distribuují do oborů...a právě u PL je velká diskrepance mezi tím, co medici "chtějí dělat" a co pak v reálu dělají.
Na vrcholu tužeb stojí chirurgické obory (ortopedie, neurochirurgie...), z neinvazivních kardiologie, pediatrie, neurologie... no a v reálu se holt ne všichni stanou neurochirurgy v UVN. Část skončí v neutrálním středu spektra (gastro, urologie, ORL...), část se dostane až k těm nepopulárním a nedobrovolně se stane třeba těmi praktiky. A pak to vypadá, jak to vypadá.
Když to vnímají jako svou určitou degradaci a nedocenění (prostě Bezdíkov), tak to pak je cítit, no.
Jistěže i tyto málo populární obory si volí i lidé, kteří je chtějí dělat z přesvědčení. A z těch se pak rekrutují ti dobří praktici ~:-D Sama si jednu hýčkám, až moje momentální definitivně odejde do důchodu, mám již domluvenou tuto nadšenkyni, milující obor praktického lékařství :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.