Přidat odpověď
Já bych jen podotkla že bohužel u družstevního bytu je nevýhoda, že to není jako u nemovitostí kdy to jde přes katastr a ten to prostě bez souhlasu soudu nepřevede,tak u družstva to nelze zcela vyloučit, že neudělají "chybu". Ano, neměli by takový převod provést, jasně, dcera by mohla později žalovat za neplatnost (otázka zda by jí to bylo co platné a zda by do toho vůbec dítě proti rodiči šlo), ale možné obejití legálního postupu nějakým podfukem tu prostě je.
Zcela jednoznačně bych doporučovala návštěvu právníka.
U nás na menším městě berou cca 600Kč za hodinovou konzultaci, tak si myslím že to nejsou tak strašné peníze, za to se něco dozvědět konkrétně na své situaci.
Mně právnička nadiktovala co mám napsat do závěti asi za 10minut, vše dědí děti, to je jednoduché. Mně teda říkala že nejlepší je psaná vlastní rukou, uložila jsem ji u rodičů. Nemyslím že je nutné platit nějaké extra vysoké částky za sepis a uložení závěti, pokud ji máš ke komu uložit kdo ji jistě neztopí.
Zavolej do pár kanceláří u vás a dozvíš se ceny. Posuzovat to podle toho kolik platil kdo kde jinde nemusí nic znamenat.
Předchozí