| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Co přesně by tě zajímalo? Jak doložili ty árijce? Pravděpodobně stejně, jako moji praprarodiče, někdo jim včas dal falešné papíry a nepřišlo se na to, že jsou falešné, resp. v případě mých prapírů to byly zfalšované pravé, měli kliku, že nebyli čistokrevní.
Ž jim následné dění způsobilo ateismus, který díky svým temperamentům prožívali velmi vášnivě, mi přijde snad představitelné i pochopitelné? Prostě se pokusili vytvořit novou tradici, od které jsem se já pak odrodila.
Oni i před válkou věřili hlavně na Masaryka a před Masarykem na pokrok. Takže v mém případě šlo o konverzi, ale to je daleko častější jev, než se ti možná zdá, jen o tom "postižení" nemluví, důvody já osobně dost chápu. Určitému typu lidí nevysvětlíš, že tě mohlo hnát něco jiného než pozérství (nebo dokonce touha po světovládě). Mně to způsobila touha po náboženství v kombinaci s tím, že mi to v křesťanském kostele nešlo. Ale nedělám si iluze o přenositelnosti takové zkušenosti, u lidí, kteří to sami neprožili, jsem se ještě nesetkala s tím, že by mi věřili.

Nebo tě zajímá, jak mohli -ó hrůzo- nečestně doložit árijce a pak se zase zežidovat?
To snad každý udělal, aby si zachránil život. Mnoho lidí (třeba moje rodina) už pak žádný zpětný proces neabsolvovalo, nebo až po mnoha letech, např. moji století prarodiče se s tím těžce rvou a možná proto nemůžou umřít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.