| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Původně jsem přechod zpět k rodnému příjmení dost zvažovala, i za cenu té administrativy.

Ale mám malé děti a nakonec převážilo rozhodnutí praktického hlediska jmenovat se stejně. Zejména tedy kvůli cestování, nikdo to pak tolik nezkoumá, co to se mnou jede za děti. Tak i kvůli škole, apod.
Zvlášť tedy to hodnotím zpětně teď, kdy se ve škole, školce furt hlásíme, všechno je zavřený a musíme se ohlašovat kdo jsme co jsme.
A chápu to i u žen z důvodu praktického hlediska, hlavně v práci, aby si všichni museli zvykat na nové jméno. A na druhou stranu fakt se mi nechce kdekomu vysvětlovat, že jsem se rozvedla a jmenuju se teď jinak.

Upřímně měla jsem s tím nějaký čas problém to přijmout, že se tak zůstanu jmenovat, po té zradě od exmanžela. Zvažovala jsem dát si dvě jména - vzít si zpět původní a kvůli dětem na dokladech mít i to z manželství, ale to nejde. Dvě jména lze nechat jen před vstupem do manželství, po "výstupu" už ne.

Tak jsem si řekla, co je po jménu ... A jak bych vysvětlovala v tomto věku dětem se už nechci jmenovat jako oni. Kdybych neměla děti, tak se přejmenuju, ale takto, s ex-manželem jsem tak jako tak jimi navždy spojená. Tohle nelze prostě jen tak vzít zpět.
Ale teda kdyby přišel s požadavkem na "vrácení" jména, tak mu ho asi narvu někam :)

I když zpětně tedy lituju že jsem si při svatbě ty dvě jména nenechala, ale byla jsem tradiční, holt mladá a blbá :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.