Netuším, jak kvalitní byl ten výzkum. Ale celkem bych tipla, že hyperaktivní děti s poruchou pozornosti se ještě v naší generaci (je mi 41) považovali za "zlobivé" a "uličníky", podle toho se k nim lidé chovali a část rodičů (často možná s podobnými potížemi, vliv taky může hrát inteligence atd.) nejspíš to zlobení řešila fyzickými tresty, možná i stupňovanými, když obyčejné "plácnutí" nepomohlo ... Taková výchova a zážitky z dětství zcela jistě nevedou k vysokému sebevědomí, navíc tam zůstávají ty "vzory řešení" situací ... A jsme u tyranů a náslníků (zejména vůči slabším) hned... Tam kde se chování dítěte vnímá jako nemoc a ne "obyčejné zlobení" a probíhá nějaká léčba a rodiče se snaží k dítěti chovat podle odborných rad a "přinutí" k tomu třeba i školu plus třeba nějakou medikací omezí "nevhodné a nepřijatelné" chování dítěte ve škole nebo jinde, tak nejspíš pomohou dítěti k jiným zkušenostem se svým okolím ???
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.