| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vyprovokovalo mě jiné téma, ale jde mi o návštěvy v neznámém terénu, cizí rodině. Jaká pravidla považujete za nepodkročitelná, co by vám od hosta opravdu vadilo (a mohlo vést k zaškatulkování třeba typu "arogantní buran")?

Sama vidím jako základ (který jsem si vybavila právě teď, bez nároku na úplnost):

zdravení při vstupu, odchodu, ráno a večer
děkování za jídlo, za to, když vás hostitelka obslouží

nenechávat "paní domu" a ostatní čekat u stolu, když se podává jídlo
čekat na ostatní u stolu, než začnu jíst; přát dobrou chuť

nevycházet do společných prostor v nočním nebo polooblečená, ani po ránu.

nemanipulovat bez dotazu přístroji ve společných místnostech - nezapínat televizi, nezastavovat hudbu, co se mi nelíbí, a nepátrat po jiné...

neotevírat bez přímé výzvy žádné skříně či skříňky, včetně kuchyňské linky, špajzu a ledničky; ostatně ani žádné zavřené dveře v bytě (pokud nejsem odeslána do obyváku, který dotyční zavírají :-))

nekritizovat chod domácnosti a pokud možno nemluvit o tom, jak to máme doma, pokud by to mohlo vyznít jako kritika

----

a pak je trošku "vyšší dívčí" pomoc hostitelce a sebeobsluha - je třeba aktivně nabízet pomoc, ale nevnucovat, pokud dá hostitelka jasně najevo, že ne.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.