| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bezdětná manželství

Je mi lito, hned dvou veci: ze se dobrovolne pomoci od deti dockas, jen kdyz jsi tehotna. U nas doma se pomoc brala jako samozrejmost, s bratrem jsme delali vsechny domaci prace, proste, co bylo potrebe. Hlavne proto, ze te prace bylo hodne, nase mama nas mela brzo po sobe, tak si jeji tehotenstvi nepamatuju, presto jsme pomahali. Dnes je moje svagrova po rocnim manzelstvi ma mame moc vdecna, protoze bratr se tyhle veci naucil delat, kdy je potreba a ne, kdy je jeho "sluzka" tehotna. Takze stalůe vysava, vytira a myje nadobi, kdyz je potreba a ne kdyz se ho nekdo doprosuje. Jo, co se v mladi naucis...
a druhy duvod k litosti? Je mi lito, ze tak spatne znas sveho syna. Proc te prekvapila jeho reakce? Copak jako jeho rodic nevis, jak reaguje? Lide jsou tak predvidatelni, kdyz jsem si rikala, napisu sem neco neuveritelneho, presne jsme vedela, jake kvocny se na me sesypou. Nic o me nevi, ale upali me za ziva:-)
Pises, ze mas zkusenosti, no, tezko rict, jak moc je to pravda. Jeste pred 5 lety jsem ucila na ZS, a prichazela do styku s detmi od 6 do 16 a bohuzel i jejich rodici. Nekdy mam pocit, ze ma nejcastejsi veta k rodicum byla: tak to spatne znate sveho syna-dceru. Jen dva priklady za vsechny: jednou o prestavce kluk ze 7. tridy zapalil zaves. Pozvali jsem si rodice, prisel otec, vsechny nas serval, co si vymyslime, ze jeho syn by to nikdy neudelal. Slovo pica bylo v podstate nejslusnejsi, jake rekl. Nezbylo mi, nez mu suse oznamit, ze nezna sveho syna, pokud ma opravdu pocit, ze JEHO syn by to neudelal, at si to vyridi s manzelkou, jak k tomuhle synovi prisli. To mu vzalo dech... Nevedel toho o svem synovi moc, neznal jmena jeho kamaradu, i kdyz nektere videl, nevedel, kam chodi, kdyz neni ve skole... Jeho zena na tom nebyla lip, i kdyz s nim trevili hodne casu...divanim na televizi. Tenhle pyroman neni zak zvlastni skoly, je to nadprumerne inteligentni dite, zak matematicke tridy, do te doby a i v letech nasledujicich vitez olympiad snad vsech predmetu, ktere jsou. Vysoke IQ, nizke EQ- socialni inteligence.
A ten druhy... lyzak, jedno dite si zlomilo bezku, bohuzel tak, ze se na ni nedalo dojet, dva zaci uplne jine tridy ho vzali kazdy z jedne strany a na 5 lyzich dojeli do chaty, kolega, co s nimi jel, rikal, ze ani nevi, kolikrat spadli, ale uzili si tolik legrace, jak uz na lyzaku nikdy. Na tridnich schuzkach jsme to povidali otci jednoho s chlapcu, ktery ho vezl. To neni mozny, ten nas hajzl, tomu neverim. No, podle sebe soudim tebe... pomysleli jsem si a oba kluci dostali pochvalu na vysvedceni, mezi jejich ctyrkami se vyjimala bajecne. No, IQ neznamena nic...
Proc to ale pisu, chci rict, ze nejsi jedina, kdo nezna sve deti, mnoho-vetsina rodicu-nezna sve deti dobre a s postupujicim vekem je to horsi a horsi. Vzpominam na matku, ktera k nam chodila plakat, ze nevi co se synem, ze ji ignoruje. Mila pani, vy mate jednoho, my v kazde tride 30. K nam plakat nechodte. Chtela jste dite, mate ho, tak se snazte...
Jsem cynik, asi to mi davalo velkou sanci prohlednout tyhle deti, vedet vterinu pred tim, nez neco rekne nebo udela, ze se to stane, jen tak byt vzdy vcas na spravnem miste, aby nasledky nekterych hysterickych vyjevu byly minimalni.
Dnes jsem pryc jak jsem psala 5 let, ale porad, kdyz vidim skupinu deti, nuti me to pozorovat a predvidat, malokdy se spletu. Proc jsem tedy odesla? Protoze nase soudruzka reditelka se soudruzkou zastupkyni nam udelaly ze zivota peklo. Behem tech 5 let ze skoly odeslo 20 ucitelu. Chlapi vzali roha jako prvni:-) Odesla jsem na jinou skolu, mam starsi studenty a nemusim je tolik vychovavat a napravovat chyby jejich milujicich rodicu. Kdyby me deti nebavili, nikdy u tehle prace nezustanu, ale ony me bavi...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.