| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ruth, já vím, že když zakopnu, upadnu. Jak tento jev se železnou pravidelností nastane, tedy čím je způsoben, umím popsat, ale že bych si to uměla představit, to ne. Tedy tomu vysvětlení (vědeckému) prostě věřím. Někdo na to přišel, jak to funguje, popsal to, hodil do vzorečku... ok. Důsledky cítím, tak se tomu věří snadno.

V Boha nevěřím, protože jsem zatím nepotkala člověka, který by mě přesvědčil, že je na Boha stejný spoleh, jako na gravitaci. Ale to neznamená, že nejsou lidi, kteří jsou přesvědčení, že na Boha spoleh je. Jim se zjevil, nebo jim ho někdo nějak přiblížil, oni prostě vědí, že je. A cítí důsledky, takže se jim věří snadno.

Uvědomuji si, že jsou to "trochu jiné" víry, ale mezi kamenem a Bohem je dle mého poměrně velká škála "věcí", u kterých už není jisté, zda jsou ještě tak "objektivní" jako kámen, nebo již "jen" v mysli jednotlivých lidí, jako Bůh (nebo něco v tom smyslu).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.