| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Maargitt, syn měl podobné období kolem 5 let, najednou se začal intenzivně bát všeho, nemohla jsem jít pomalu ani na záchod, když jsem šla nahoru do patra pro nějakou věc, tak dole panikařil, že si myslel, že jsem ho opustila...taky jsem nějakou dobu nevěděla co s tím, byl takhle úzkostný i ve školce, řešila jsem to i se školkovou psycholožkou...po nějaké době začal chodit s otázkami, jestli všichni umřeme a jestli já taky a on taky...a že nechce být zahrabaný pod zemí...myslím, že u nás to tenkrát odstartovala nějaká dětská knížka o pravěku, dinosaurech apod...kde byly nakreslené i vykopávky a nalezené kostry lidí...nebylo to tam nijak strašidelně ztvárněné, ale jeho bohaté fantazii to úplně stačilo...začalo to tím, jestli my máme taky takovou kostru a lebku a jestli to on taky jednou bude takhle zahrabaný pod zemí...zároveň po krátké době přišel s tím, jestli se jednou narodí zase do naší rodiny, jestli budeme zase všichni pohromadě...tohle extra úzkostné období u něj trvalo několik měsíců a pak to pomalu odeznělo samo....nejvíc pomohlo nevymlouvat mu jeho strachy, hodně si s ním povídat a prostě akceptovat to, čeho se bojí a prostě jsem se snažila tu dobu být co nejvíc s ním a snažit se mu vyhovět v jeho potřebách, tak aby se cítil pokud možno v pohodě.... Myslím, že je to prostě taková fáze, kdy si začnou uvědomovat nějakou tu smrtelnost, že něco není napořád stejné, nevědí co s tím a to vyvolává úzkost...a pokud je to citlivé dítě, které je úzkostnější odjakživa, což je třeba náš případ, tak stačí málo a problém je na světě...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.