| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

asi to uvidí jinak - no - já tak, jak jsem to vnímala.

Díky nastavení - jsi starší, šikovnější, postarej se...

jsem zvládala věci, které sourozenci ne, v jejich daleko vyšším věku.

Na straně druhé mi to dost vadilo, dodnes nesnáším věty "jsi větší, starší, vyšší - tak to zvládneš líp"

Podle mého by se dítě v jistém věku mělo umět postarat samo o sebe + o jistý kus okolí. Od oblékání, přes nákup, po jídlo, přes úklid, povlečení postelí... atd..
ale nějak nevidím důvod, proč mu nakládat starost navíc, jen proto, že se dřív narodilo, než sourozenec.

MMCH, i malí mi uměli přinést do postele čaj nebo vyluxovat, zalít kytky, zaopatřit psa, vynést koš.

jsem si vědomá, že ve velkých rodinách s více dětmi je to složitější na zvládání chodu, ale asi bych si přála, aby to bylo nějak vzájemné.. ne jen starost pro ty velké, ale naopak, něco, co učiní ti malí pro ty větší sourozence, když už.

Co úplně netuším, já jsem prostě měla najednou naprosto neadekvátní přísun starostí, co se narodil mladší sourozenec. Protože jsem se narodila dřív. Dost let mi to připadalo nefér.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.