| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Prostřední dítě je často v sourozenecký skupině znevýhodněné.
Může tím, co dělá, prostě jen říkat o tvoji pozornost, kterou pokládá za nedostatečnou.
Samozřejmě nevím, jak to u vás doma přesně chodí, ale z toho, co píšeš mám pocit, že v nejstarší se vidíš, s nejmladším je hodně práce, protože je neřízená střela (i vzhledem k věku) a prostřední dcera je "ta problematická". Možná opravdu je, možná je to jen role, kterou hraje, protože nemá jinou možnost.
Návštěva psychologa v ní tenhle postoj může utvrdit. A do budoucna to může vědomě nebo nevědomě používat proti tobě. Navíc mi přijde, že ve čtyřech letech, pokud to dítě není schopné komunikovat o svých problémech s tebou, nebude pravděpodobně schopné o nich mluvit s cizím člověkem.
To, že se bojí, že pro ni nepřijdeš může souviset s tím, co tu píšeš o "nestíhání" - nemusela to zažít ona osobně, stačí u starší sestry. "Když maminka nestihla včas vyzvednout sestru, kterou má radši, snadno může na mne zapomenout úplně."
Vloni nebyla ve školce sama, měla tam sestru. Teď tam sama je, brácha je doma, ségra ve škole (škole se u vás, jak jsem pochopila, věnuje velká pozornost)... může mít pocit, že je tam odkládána a bát se, že to jednou bude "nafurt".
Navíc atmosféra u vás doma asi taky nic moc, to dítěti nepřidá.
Snažila bych se udělat si na dítě víc času ve smyslu "tohle je čas jen pro nás dvě". Víc s ní komunikovat a poznávat ji jako osobnost.
Noční můry mívá hodně dětí, to samo o sobě není nic patologického. Hledala bych, co je za tím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.