| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

u nás tato situace je, komplikovanější ještě o dvě nevlastní sestry, se kterými se otec xdesítek let nestýká.

Situaci byla vyřešena následně...
dům byl ve vlastnictví rodičů (dům tedy nemá hodnotu milionů - možná kdyby měl, chovali bychom se všichni jinak, to těžko říct, má hodnotu bych řekla tak do 1,5 milionu, velká investice tam přišla i ode mě, přesto, že tam nebydlím) v domě bydlí s rodiči nejstarší bratr, který nemá vlastní rodinu

dále rodiče spolu mají další dvě děti, (mě a bratra - oba máme své rodiny - bratr žije v německu a je dostatečně finančně zabezpečen - má aktuálně 3 děti, finančně jsou za vodou, mají vlastní dům), já mám tři děti, finančně to tak nějak pořád plácáme, ale za chudé nás nepovažuji, máme byt (který jsme zprivatizovali za málo, za dráž zrekonstruovali - ta moje investice do domu rodičů byla právě kvůli té privatizaci, byl byl původně v pronájmu rodičů a aby si rychleji vystěhovali potřebovali kotel a ústřední topení na které neměli, takže jsme jim to zafinancovali a tím se dostali k levné privatizaci bytu 3+1).

dům byl asi 100 letý, návrať, chlévy a tak, dům jako takový je dost veliký, pozemek už tolik ne, lokalita není nijak lukrativní, bratr a dříve i maminka do zaměstnání dojížděli.
dům je z části zrekonstruovaný, investice cca 1,5 milionu, ale není to komplet, jim to ale ve třech stačí.
Otec chtěl převést za svého života (ještě žije) dům na nás tři (zkoušel navázat kontakt s našimi nevlastními sestrami, to ale ztroskotalo, tak nechtěl, aby jsme po jeho smrti museli shánět ještě peníze a vyplácet je, tak se rozhodl, že to na nás přepíše), protože ale bratr v německu je finančně za vodou, vzdal se svého podílu a já protože, v domě bydlet nikdy nechci, mám tři děti a dovážet do školy a kroužků je nehodlám, po smrti otce by se tak jako tak dům musel prodat a já bych si maminku a bratra nastěhovala k nám do města (v domě je drží jen táta), nebo nedej bože, že by se stalo něco oběma rodičům, tak by se dům musel zase prodat a bratra bych si musela nastěhovat k sobě blíž tak, abych na něj mohla dozorovat, aby neuhnil ve špíně, jsem se rozhodla svého podílu vzdát rovněž.

Takže dům byl celý za souhlasu mě a prostředního bratra převeden za života otce na nejstaršího bratra,který jediný v domě žije

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.