| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem si jméno Karel oblíbila v dětství nebo spíš v pubertě. Chtěla jsem syna Karla, navíc mě v tom utvrdila knížka o Kájovi Maříkovi...
Současně jsem ale nechtěla jméno po rodičích.
A jako naschvál mám muže s tímto jménem. Takže když pak šlo o jméno případného syna, bylo to pro mě docela dilema. Rozhodlo to, že můj muž si syna Karla přál, takže 3x jsme do papíru vyplnili toto jméno.

Když jsem pak učila puberťáky, byli ve třídě dva Karlové a já zjistila, že mám problém je oslovovat. Na Káju už byli velcí, na Karla zase malí, nesedělo mi to. Od té doby už mě to jméno nelákalo, ale dokud jsem se s tím nesetkala takhle naživo, tak mi to prostě nedošlo. Hodně se setkávám s tím, že se od určitého věku Karlovi říká Charlie, i tomu mému se tak říkalo, ale to mu pak začalo vadit, zatímco jeho strýci tak vlastní matka říká, i když mu je sedmdesát ~d~.

No kdybych se měla rozhodovat o jméně teď, Karel už by to nebyl. Ale to, že hje to jméno po tatínkovi v tom nakonec hraje tu roli nejmenší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.