| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Moje dítě se taky narodilo jako nestandardní a od porodnice nám bylo opakováno "nesrovnávat".

Ono by neškodilo, kdyby si to opakovaly i maminky standardních dětí.

Každé dítě je jiné. Nikde není předepsáno, v kolika letech musí být bez plín.

Osobně si myslím, že většinu potíží vyřeší přirozeně čas a že běhat se 4letým dítětem po psychologách je v celku zbytečné. Ano, zřejmě tam bude větší či menší dysfázie a možná že později mu přiklepnou nějakou tu diagnózu, ale to stejně plácáním po zadku matka nezmění... (stejně je možné, že mu dala po zadku "kvůli tobě", aby sis jako nemyslela, že ho nevychovává).

Na tvém místě jsem také byla, mám nestandardního malého souseda (opravdu nestandardního, je to vidět i teď v 9ti letech), vždycky jsem se striktně hlídala, abych "ani nenaznačila" (dovolím si zeptat se maminky, až teď - např. jak mu to jde ve škole) ... Ve vztahu k jiným dětem jsem spíš "tupila hrany" (když si např. hráli u nás na dvoře). Sama jsem se musela hlídat, abych k němu přistupovala "normálně", např. jsem se přistihla, že jsem měla tendenci ho pokládat za "menšího", protože nemluvil... Právě přístup jeho otce mi v tom dával vodítko - on se k němu choval naprosto normálně, žádný drily, "tvrdý" výchovy ve stylu "takto to má být" (nepůjčíš motorku nebo neodpovíš - dostaneš na zadek)...

Akceptovat "jinakost" vlastního dítěte je nejlepší přístup, podle mě. Akceptovat "jinakost" cizího dítěte je ctnost.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.